
Studio Tattoo & Piercing




White Cat


Muza

Tatuaż

Historia tatuażu.
Tatuaż od niepamiętnych czasów towarzyszył człowiekowi. Jest tą dziedziną sztuki, która za pole swojej realizacji wybrała najbardziej nietypowy materiał jakim jest ludzka skóra.
Przez wieki tatuaż rozprzestrzenił się po świecie od plemion indiańskich po ludy Azji.
W miarę upływu czasu zmieniały się również techniki wykonywania tatuażu, jak również tworzono coraz doskonalszy osprzęt do jego wykonywania.
Od końca XIX wieku do robienia tatuażu używa się elektrycznych maszynek.
W pewnych kręgach kulturowych (Japonia, Samoa) nadal stosuje się tradycyjne metody nakłuwania skóry i umieszczania w niej barwnika. Do obecnych standardów należy używanie sterylnych narzędzi, jednorazowych igieł, oraz wysokiej jakości barwników, dających bardzo dobry efekt wizualny.
Tatuaż w dawnych czasach pełnił funkcję symboliczną, min. był używany do zaakcentowania przynależności do danego plemienia lub grupy społecznej. Obecnie tatuaże wykonuje się głównie w celu ozdabiania ciała. Na szczęście tatuaż już dawno przestał być synonimem kryminalistów, a coraz częściej postrzegany jest jako prawdziwa sztuka.

Jak dbać?
Po trzech godzinach należy zdjąć opatrunek z folii. Tatuaż dokładnie przemyć letnią wodą z mydłem. Zmyć całą warstwę wazeliny, krew i osocze znajdujące się pod opatrunkiem. Delikatnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Na umyty i osuszony tatuaż w ciągu dnia nałożyć bardzo cienką warstwę maści Bepanthen. Czynność powtarzać od 3 do 4 razy dziennie.
Na pierwsze 3-4 noce zrobić opatrunek z folii, nakładając pod nią grubą warstwę maści.
Rano usunąć opatrunek i dokładnie umyć tatuaż. Po 5-7 dniach smarować tatuaż cienką warstwą maści dwa razy dziennie.
Przez pierwszy tydzień nie nadużywać alkoholu, nie zanieczyścić , nie drapać i nie odmoczyć tatuażu.
Przez pierwszy miesiąc bezwzględnie unikać słońca, solarium.